Giriş Yap

KURUMSAL

                                                                     

Tarihimizin ihtişamlı başarı mühendislikleri arasında yer alan "Ahilik" ve "Lonca Teşkilatı"; çağımızda yapay zekayla dijital ortamlara taşınan sosyoekonomik gelişim platformları ticaretin ve sanayinin ülkelerin her döneminde ne kadar önem arz ettiğini bir kez daha hatırlamamız ve unutmamamız gerektiğine vurgu yapmaktadır.

Ülke olarak, dünya ölçeğinde sosyo ekonomik ve sosyo kültürel olarak çağın lideri olmak. Yozgat ölçeğinde ise ustalarımızdan, kalfalarımızdan, çıraklarımızdan ve  zanaatkarlarımızdan devraldığımız tarihi görevi, ileriki nesillerimize teknolojiyi, okul ve bilimin ışığında nitelikli üretim, iş ahlakı ve dürüstlük altın bilezikleriyle birlikte taşımaktadır.
İpek yolu üzerinde bulunan ve bir çok ticari tarihi dokuya ev sahipliği yapan ilimiz tarihin sanatkarlıklarını unutturmadan
geleceğimize hiç sönmeyecek bir ışık bırakmaktadır.
Odamınız gelişimi ve ilimizin ilerlemesi için çaba sarfeden her bir oda üyemize minnet ve şükranlarımızı sunar, Ticaret ve Sanayi Odası olarak imkanlar ölçütünde her zaman yanınızda olduğumuzu belirtiriz.

Selam ve Saygılarımla.

Taylan ALAKOÇ

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı