Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sinan Çelik, yeni istihdam teşvikleri ile işçinin, işverene maliyetinin olmayacağını söyledi.


      Çelik, Nisan ayı sonuna kadar ilave istihdam kapsamında alının işçinin üç ay boyunca maaş, sigorta ve vergisini devletin karşıladığını belirtti.

      Üç ay sonra yapılan 9 aylık istihdamda da işçinin sigorta ve vergilerinin ödemesine devam edileceğini anlatan Sinan Çelik, “Yani aylık bin 113 lirayı  devletimiz karşılayacak. Biz işverenler olarak sadece çalıştırdığımız kardeşimize ücretini ödeyeceğiz. İşe alınacak kişi kadın, genç ve engelli ise 9 aylık süre 15 aya kadar uzamış olacak. Yine imalat sanayi ve bilişim sektöründe aylık bin 113 lira olan prim ve vergi teşviki bin 712 lira olarak verilecek. Buradan iş dünyasına çağrıda bulunuyorum. Gelin bu tarihi teşvikten yararlanın. Böyle bir teşviki hayata geçirdiği için hükümetimize çok teşekkür ediyoruz” dedi.İSTİHDAMI KORUYACAK


Yeni teşvik paketinin işinde sıkıntı yaşayan girişimcilere önemli destek sağladığını kaydeden Sinan Çelik, “Eğer bir işveren işlerinde sıkıntı yaşadıysa, faaliyetleri durmuş ya da azalmışsa; çalışanlarının maaşı 3 ay boyunca Kısa Çalışma Ödeneği kapsamında İşsizlik Sigortası Fonu’ndan ödeniyor.

Yani burada devletimiz işverene diyor ki, düzenini bozma, istihdamı koru” diye konuştu. ADRES BİLGİLERİ

Mini Galeri