Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası katkılarıyla, KOBİ Fuarcılık tarafından düzenlenen 10. Tarım Gıda ve Hayvancılık Fuarı kapılarını ziyaretçilerine açtı.

    Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası katkılarıyla, KOBİ Fuarcılık tarafından düzenlenen 10. Tarım Gıda ve Hayvancılık Fuarı kapılarını ziyaretçilerine açtı. 
Modern teknolojinin ürünü olan tarım makinaları, sulama sistemleri, organik gıda ürünleri ve hayvancılığa dair yenilikler Yozgat 10. Tarım Gıda ve Hayvancılık Fuarı, Kent Park fuar alanında açıldı.
    Fuarda tarım aletleri ve gıda alanında üretim yapan yaklaşık 200 firma tarım ve hayvancılığa dair birçok ürünü sergileme imkanı buldu. 
Tarım ve hayvancılık üzerine alet ve ekipmanların ağırlıklı olarak sergilendiği fuarda teknolojik donanımlara sahip beygir gücü yüksek traktörler vatandaşların ilgisini çekti. Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden yöresel gıda ürünleri de fuarda satışa sunuldu ve tanıtımları yapıldı. Tarım fuarının kapıları ziyaretçilerine 5 gün açık olacak.
    Şehrimize ekonomik anlamda ciddi katma değer sağlayacağını söyleyen Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çelik, "Tarım Fuarımız 5 gün boyunca açık olacak ve vatandaşımıza hizmet verecek. Bu sene 100 binin üzerinde ziyaretçiyi fuarımıza bekliyoruz. Amacımız son teknoloji ürünleri çiftçimizle buluşturmak. Bu fuar, Yozgat'ın dışarıya açılan bir penceresi, çiftçimizin ürettiği ürünleri çevre illerden gelen vatandaşlara tüketicilere ulaştırabileceği bir pazar. Çevre illerden gelen üreticilerimizde burada bulunuyor. Hem üreten hem satan bu işin merkezi noktası olması açısından tarım fuarcılığı bizim için önemli. Tarım aletleri üreten firmaların dışında gübre, tohum gibi ya da çiftçimizi ilgilendiren bir çok firmamız da şu anda fuarda yer almakta. Çiftçimizin ayağına hizmet gelmekte ve bölgesel rekabet noktasında Yozgat'a güç katmaktadır" dedi. 


Yorum Ekle

Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız

ADRES BİLGİLERİ

Mini Galeri